BB Erzurumspor Başkanı Düzgün: "Birlikte düştük, birlikte çıkacağız"

BB Erzurumspor Başkanı Ömer Düzgün, birlikte düşüldüğünü, yeniden Süper Lig'e de ancak birlikte çıkılacağını ve buna tam inandığını söyledi.

BB Erzurumspor Başkanı Düzgün: "Birlikte düştük, birlikte çıkacağız"
19 Mayıs 2021 - 18:38
 
alo25 - BB Erzurumspor Başkanı Ömer Düzgün, takımın bir alt kümeye Erzurum olarak birlikte düştüğünü, ancak yine birlikte çıkılabileceğini söyledi.
Düzğün, kulüp tesislerinde düzenlediği basın taplantısında, BB Erzurumspor'un bir alt lige düşüş nedenlerini anlatarak, kongre ve mali bilançolar hakkında bilgi verdi.

Küme düşmelerinde sadece kendisinin ve yönetimin suçlu olmadığını kaydeden Başkan Düzgün, "Başarı veya başarısızlık başkana veya yönetime bağlanırsa takımın önü kesilmiş olur. Erzurumspor yönetimiyle, gerçek taraftarıyla, şehrin bürokratları ve politikacılarıyla, iş adamlarıyla gerek Erzurum'da gerek başka ülkelerde yaşayan Erzurumlu hemşerilerimiz ile bir bütündür. Başarı ve başarısızlık ekip işidir bunu sadece başkana ve yönetime bağlamak acımasız bir yaklaşımdır. Birlikte düştük birlikte çıkacağız" dedi.

-Kongre zamanında yapılaca-

Düzgün, sosyal medyada yankılanan istifa ve kongre çağrılarına ilişkin de, kendilerinin görev başında olduğunu, takımı yeniden layık olduğu Süper Lig'e çıkartmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, kongrenin normal seyrinde zamanında yapılacağını söyledi.

Süper Lig'de topladığı 40 puanla ligi 18. sırada tamamlayan BB Erzurumspor 1 yıl önce yükseldiği Süper Lig'e veda ederek TFF 1. Lig'e düştünü anımsatan Düzgün, fazla detaylara girmeden, oynan maçlarda takımın çok puanının adeta gasp edidiğine dikkat çekerek, adaletsiz hakem yönetimlerinin, çeşitli masabaşı oyunlarının da rol oynadığını ifade etti.

-"Şansızlık yaşadık, 1 puanla ligden düşmek çok acı verici"-

Toplantıda açıklamalarda bulunan BB Erzurumspor Başkanı Ömer Düzgün, 1 puanla ligden düşmenin çok acı bir durum olduğunu ifade ederek, "Taraftarımızın karşısına Süper Lig'de kalmış bir yönetim olarak çıkmak isterdik ama küme düşmüş bir yönetim olarak çıktık. Burada işin acı olan tarafı 1 puanla küme düşmemiz oldu. Futbolda maalesef bunlar var nasibin yoksa eğer çok sebep sıralanabilir bahane olarak. Özetle durumumuza nasipsizlik ve şansızlık diyorum. Futbol şansının yanımızda olmayışı, yıl boyunca takım içerisinde yaşanan olumsuzluklar ve her yıl olduğu gibi adaletsiz hakem yönetimleri bir şekilde bizi küme düşürdü. Bizimle beraber aynı sıralamada olan takımlar 1'er 2'şer puanla kümede kaldılar" dedi.

-"Başakşehir'den 1 puan alsak ligde kalırdık"-

Başkan Düzgün, düşme aşamasında en kritik maçın Başakşehir'e 2-1 kaybedilen maç olduğunu vurgulayarak, "En kritik puan almamız gereken maç Başahşehir maçıydı. Hiç beklemediğimiz şekilde ilk 45 dakikayı bitirdik. Hayal etsen öyle bir sonuç göremezdin ama maalesef sonucunda o maçtan 2-1 mağlup ayrıldık. Belki o maçtan 1 puan alabilseydik ligde kalan biz olacaktık. O maçın kendi özelinde yönetim olarak değerlendirdik. Çok iyi niyetli şeylerin olmadığı kararına vardık" şeklinde konuştu.

-"Mali Durum"-

Erzurumspor'un güncel borcunun 55 milyon 674 bin lira olduğunu açıklayan Başkan Ömer Düzgün, mali durum hakkında da güncel son durumu şöyle açıkladı:  "Süper Lig'e çıktığımızda borcumuz 43 milyon liraydı. Yani 5 milyon 400 bin Euro ediyor. Hüseyin Üneş 15 Aralıkta görevinden ayrıldı. O dönemde Erzurumspor'un borcu 52 milyon 550 bin liraydı yani 5 milyon 500 bin Euro eder. Bugün ise güncel borcumuz 55 milyon 674 bin lira yani 5 milyon 567 bin Euro ediyor. Yani Süper Lig'e çıkan bir takım 1 yıl sonra düşmüş borcu yine aynı. Süper Lig'de oynayan takımlar arasında bu olağanüstü bir başarıdır. Gider özetimize bakarsak 99 milyon lira ve gelirimizde 99 milyon lira durumunda. Bu tabloyu hiçbir başkan sunmamıştır." 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum