Erzurum Sağlık Müdürü Dr. Bedir'in tatlı isyanı...

Erzurum Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir, sürecin iyi işlemediğine dikkat çekti.

Erzurum Sağlık Müdürü Dr. Bedir'in tatlı isyanı...
05 Temmuz 2021 - 11:35
 
alo25 - Erzurum Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir, son açıklanan tablodaki verilerle, sürecin iyi işlemediğine dikkat çekti.
Dr. Bedir, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda, Erzurum'da bu yaklaşım, tedbir ve ilgiyle aydınlığa çıkılamayacağını ifade etti.
Haritada şehrin yeniden kıpkırmızı olduğuna vurgu yapan Dr. Bedir, şunları belirtti:
"Bu tablo bize hiç mi hiç yakışmıyor. Böyle aydınlığa çıkamayız. Sağlık personellerimiz var güçleriyle sahadalar. Mahalle mahalle, köy köy, yaylalara varıncaya kadar ekiplerimiz aşı için çırpınıyorlar. Kent meydanı, havaalanı, otogar, AVMler, muhtarlıklar, organize sanayiler, esnaflar, cuma namazı çıkışı camiler, tüm hastaneler, aile hekimlikleri kısaca sizlere ulaşabildiğimiz her yerdeyiz. Batıda aşı kuyrukları oluşurken, biz aşı için çırpınıyoruz.
Değerli Erzurumlular, bu gidiş iyiye değil. Tüm anneler, babalar, evlatlar elinizin değdiği herkese aşı yaptırın. Delta varyantının tüm dünyada hızla yayıldığı bu dönemde, yeni bir dalganın aşı yaptırmayan illeri vuracağı çok net görünüyor. Bu şehirde yaşayan her bir fert diğerlerini uyarmalı, aşı için herkes seferber olmalı, bir gün bile beklemeden aşıları yaptırmalıyız.

Bu tablo bize yakışmıyor, bu gidiş bizi zora sokacaktır. 18 yaş üstü herkesi bu günden itibaren, aslında kuyruk görüntüsünü pek sevmesekte, AŞI İÇİN KUYRUKLAR OLUŞTURMAYA DAVET EDİYORUZ."
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum