"Erzurum'un fahat evnisi" Aziziye Belediye Başkanı mı?

Erzurum'da bir süredir sosyal medyadan çeşitli ithamlarla paylaşımlarda bulunan hesap sahibinin Aziziye Belediye Başkanı olduğu iddia edildi.

"Erzurum'un fahat evnisi" Aziziye Belediye Başkanı mı?
29 Eylül 2020 - 23:07 - Güncelleme: 29 Eylül 2020 - 23:53
Erznet - Erzurum'da bir süredir sosyal medyadan çeşitli ithamlarla paylaşımlarda bulunan hesap sahibinin Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan olduğu iddia edildi.
Bu iddia akşam saatlerinde gazeteci Onur Sağsöz tarafından ortaya atıldı.
Sağsöz'ün ifadesiyle, "hazır olun, bombayı patlatıyorum"la net bir şekilde Muhammet Cevdet Orhan'ın ismini vermesi, doğrusu Erzurum Medyası, konuyu bilen kamuoyu ve AK Parti'de adeta şok etkisi oluşturdu.
Şöyle ki;
Kim ya da kimler tarafından kullanıldığı henüz bilinmeyen 'Erzurum Cumuriyeti' adlı bir twitter hesabından, bir süredir Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve belediyede çalışan ekibi başta olmak üzere, bazı kişi ve kurumlarla, bu kurumların başındaki bürokrat, siyasi ve diğer yöneticilerle ilgili çeşitli iddialarda bulunuluyordu.
Öyle ki;
Tweetler, yöresel de ifadeyle adeta "Erzurum'un  fahat evnisi" detirdiyordu insana...
İddialarda, özellikle Büyükşehir Belediyesi'nde üst düzey yetkililerin kaçamak yaptıkları, edindikleri mal ve mülk varlıkları, çeşitli ihaleler, kayırmacılıklar vs. pek çok konu hayli iddialı şekilde paylaşılıyordu.

-BÜYÜKŞEHİR HAREKETE GEÇTİ-

Son zamanlarda iddialar öylesine sertleşti ve farklı boyutlara ulaştı ki, hesap ile ilgili adli mercilere baş vuruldu, hatta Başkan Sekmen'in konuyu bizzat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da ulaştırdığı edindiğimiz bilgiler arasında.
Ve geçtiğimiz hafta sonu bu hesabın Twitter'daki sesi kesildi.

-BAŞKAN ORHAN YALANLADI-

Ankara'da bulunan Muhammet Cevdet Orhan, gece yaptığımız telefon görüşmesinde iddiayı kesin bir dille yalanladı.
Bu iş için Ankara'da olmadığını, yarın genel merkeze uğrayarak bilgi vereceğini ifade eden Orhan, şunları söyledi: "İddiada bulunan gazeteci arkadaşa ulaşamadım. Elinde ne bilgi ve belge var ise, derhal gitsin Savcılığa suç duyurusunda bulunsun. Ben zaten yapılan ithamla ilgili hukuki girişimlerde bulunacağım."

-OKLAR KİMİ GÖSTERİYOR?-

Başkan Orhan'a, belediyenin basın sorumlusu Mustafa Çomaklı'yı sordum. Bir süre önce görevden alındığını doğrulayarak, "Bu işle dahili olabilir, oklar biraz da onu gösteriyor. Teknik beceriyle ama bu biraz da bir ekip işi gibi geliyor bana." dedi.

-AK PARTİ İL BAŞKANI ÖZ "KONU GENEL MERKEZDE, BİR İKİ GÜNE SONUÇ ÇIKAR"-

AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz de konuya ilişkin yaptığımız görüşmede, paylaşımlar, iddialar ve ithamların Genel Merkez'in bilgisinde olduğunu, Yerel Yönetimler Başkanlığı'nın yakından ilgilendiğini söyledi.
Polis ve Savcılık çalışmalarının tamamlandığını, bazı sonuçların Başkanlığa iletildiğini belirten Öz, "Sanırım bir iki gün içerisinde açıklama yapılacaktır" dedi.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum