Erzurumlu Hafız Necip Fazıl Türkiye Birincisi

Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nda Erzurumlu Hafız Necip Fazıl Belge Türkiye birincisi oldu.

Erzurumlu Hafız Necip Fazıl Türkiye Birincisi
07 Ekim 2020 - 16:59
Erznet - Erzurumlu Hafız Necip Fazıl Belge, Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nda Türkiye birincisi oldu.
Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle çocuklar arasında internet üzerinden “Evimizin Neşesi Kur’an Sesi” sloganıyla “Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” düzenledi.

Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle düzenlenen yarışmayla, korona virüs tedbirleri kapsamında aileleriyle birlikte evde olan çocuk ve gençlerin bu dönemi daha verimli geçirmelerine yardımcı olmak, Kuran-ı Kerim okumalarını geliştirmelerine katkı sunmak amaçlanıyor.

“14-18 yaş arası erkek çocuklar” gurubunda Erzurumlu Hafız Necip Fazıl Belge Türkiye 1.cisi oldu.

İlk elemeler sonucu yarı finale kalan 20 kişi sonrasında 7 finalist kaldı, finalde grubun en küçük yarışmacısı olan 14 yaşına yeni giren Erzurumlu Hafız Necip Fazıl Belge Türkiye 1.cisi oldu. Büyük Çamlıca Camii İmam Eğitim Koordinatörü olarak görev yapan Hafız Yusuf Belge’nin oğlu olan Hafız Necip Fazıl Belge yarışmada birinci olmanın heyecanını ve gururunu yaşadı.
Yarışmada birinciye 15 bin, ikinciye 10 bin, üçüncüye 5 bin TL para ödülü, dereceye giremeyen 9 finaliste birer cumhuriyet altını, finalde diğer 60 yarışmacıya kitap setleri hediye edildi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum