İŞKUR'dan örnek çalışma

Oltu'da Beycan Onat , İŞKUR’un engelli ve eski hükümlülere yönelik projesinden faydalanarak iş kurma hayalini gerçekleştirdi.

İŞKUR'dan örnek çalışma
18 Eylül 2020 - 15:09 - Güncelleme: 18 Eylül 2020 - 15:12
erznet - Erzurum'un Oltu ilçesinde yaşayan ve kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaş Beycan Onat , İŞKUR’un engelli ve eski hükümlülere yönelik projesinden faydalanarak iş kurma hayalini gerçekleştirdi.
 
“Engelli ve Eski Hükümlülere Yönelik Proje” kapsamında Kendi İşini Kurmak isteyen Engelli vatandaşlarımızdan Beycan Onat ’ın hayali gerçek oldu.
 
Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne kayıtlı olan Beycan Onat ,  kendi işini kurmasının mutluluğunu şu sözleriyle paylaştı . Erzurum İŞKUR İl Müdürlüğü personellerinin ilçemizde bilgilendirme toplantısı yaptıklarında kendi işini kurma projesi ilgisini çektiğini belirtti. Sonrasında detayları öğrenmek için Erzurum İŞKUR İl Müdürlüğü ilgili personelleriyle görüştüm. Bana ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı oldular. Hatta beni cesaretlendirdiklerini söyleyebilirim. Çünkü yapılmış örnek projeleri gördüm diye  belirtti. Engelli bir birey olarak iş arıyordum ama kendi işimin patronu oldum. Destek veren başta İŞKUR il Müdürlüğü olmak üzere herkesten Allah razı olsun dedi.
Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Abdulkadir Mutlu İl Müdürlüğümüz olarak işçi ve işverenin her zaman yanında olduklarını engelli ve eski hükümlü projeleriyle vatandaşımızı desteklediğimizi aynı zamanda açılışı yaptığımız bu proje ile de gerek Oltu gerekse tüm il ilçemizde bireylere bir örnek teşkil edip eski hükümlü ve engelli bireyleri teşvik etmesini temenni ederim. İşyerimiz içinde bol kazançlı ve başarı bir işletme haline gelmesi en büyük temennimizdir.
Kurumumuza Engelli Hibe Desteği için başvuruda bulunmuş, hazırlamış olduğu proje kapsamında 36.600 TL hibe alarak Erzurum Oltu İlçesinde oto –lastik tamiri  işyerini açarak kendi işini kurdu. İşyerinin  açılışına Oltu kaymakamı Şenol Turan ,Oltu Ticaret ve sanayi odası başkanı Baki Karaca ERZURUM  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürümüz Abdulkadir Mutlu’unun katılımıyla 17.09.2020 tarihinde oto-lastik tamirci olarak işyerinin açılışı töreni gerçekleştirildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum