İşte Erzurum'daki son durum

Erzurum'da covid-19 aşı çalışmaları yoğun bir şekilde devam ederken, il geneli aşılanma oranı yüzde 45'i aştı.

İşte Erzurum'daki son durum
29 Haziran 2021 - 10:45
 
alo25 - Erzurum'da covid-19 aşı çalışmaları yoğun bir şekilde devam ederken, il geneli aşılanma oranı yüzde 45'i aştı.
Sağlık İl Müdürü Dr. Gürsel Bedir, aşılama programında il genelindeki hedef nüfusun 520 bin olduğunu, 29 Haziran 2021 tarih itibariyle 227 bin kişiye aşı yapıldığını bildirdi.
Dr. Bedir, alo25'e yaptığı açıklamada, bu rakam detayında il genelinde 70 bin hedef nüfus olan 65 yaş üstünün yüzde 86'sının, 95 bin olan 50-65 yaş arasındaki vatandaşların yüzde 66'sının aşılandığını kaydetti.
Yaklaşık 16 bin sağlık personelinin 14 bininin aşı olduğunu belirten Dr. Bedir, şimdi hedefin 18-50 yaş arasında olduğunu ifade etti.

-"AŞI SIKINTIMIZ YOK, VATANDAŞLARIMIZI BEKLİYORUZ"-

Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir, devletin güçlü imkanları sayesinde ciddi bir aşı sıkıntısı yaşanmadığını belirterek, Türkiye'de uygulanmakta olan aşıların ellerinde mevcut olduğunu kaydetti.
Dr. Bedir, şunları söyledi: "Bilindiği üzere, 18 yaş üstüne geçen hafta aşalamalar çıktı. Erzurum'da 18-50 yaş arası hedef nüfusumuz 350 bin civarında. Bu nüfusun da yüzde 29'u şimdiye kadar aşılandı.
Özellikle bu yaş aralığındaki vatandaşlarımızı aşıya bekliyoruz. Sistemden randevularını alsınlar, kent meydanlarında kurulan ve köylere kadar giden mobil ekiplerimize ulaşarak zamanında aşılarını yaptırsınlar.
Her halükarda yine tedbir ve hijyen koşullarına da azami dikkat göstererek bu salgının üstesinden hep birlikte geleceğiz inşaallah"
Dr. Bedir, Erzurum'da yaklaşık 1100 sağlık personeli sağlık merkezleri ve 27 ambulans ekip ile aşı çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek,  ayrıca özverili çalışmalarından dolayı tüm sağlık personeline müteşekkir olduklarını sözlerine ekledi.

-ERZURUM'DA GÜNLÜK TEST DAKAMLARI-

Bu arada, yine son durum itibariyle Erzurum'da yaklaşık bin kişinin günlük test yaptırdığı, bunlardan 90 ila 100 kişide pozitif sonuca rastlandığı kaydedildi.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum