"Tosuncuk" Mehmet Aydın Brezilya'da teslim oldu

Çiftlikbank kurucusu Mehmet Aydın Brezilya'da teslim oldu.

"Tosuncuk" Mehmet Aydın Brezilya'da teslim oldu
01 Temmuz 2021 - 10:08 - Güncelleme: 01 Temmuz 2021 - 10:10
 
alo25 - Kamuoyunda "Tosuncuk" olarak bilinen ve binlerce insanı mağdur eden Mehmet Aydın Brezilya'da teslim oldu.
Edinilen bilgiye göre, bir süre önce "Ben de mağdur oldum, Türk yargısına teslim olacağım" diye mesaj gönderen Mehmet Aydın, Brezilya'da Türk yetkililere teslim oldu.
Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın Interpol'ün "Most Wanted" yani "en çok aranan" listesine girmişti. Interpol'ün sayfasında yer alan bilgilere göre, Mehmet Aydın, elektronik ortamda ödeme sistemleri aracılığıyla hırsızlık yapma, kooperatif kurarak insanları aldatma, suçunu finans etmek için organizasyon kurmak, taahhüt vererek toplanan varlıkları aklamak ve vergi yasanın ihlali suçlamasıyla aranıyordu.

-Çok sayıda kişiyi mağdur etmişti-

İlk kuruluşunda oyun olarak hizmet veren Çiftlik Bank daha sonra yüzbinlerce kullanıcısı olan bir yatırım haline dönüştü. Yatırdıkları paralar ile çeşitli hayvanlar satın alan ve düzenli ziyaretler ile gerçek para kazandırmayı vaad eden Çiftlik Bank, kullanıcılar tarafından popüler hale geldi. Yatırdıklarını paranın daha fazlasını alma umuduyla para yatıran 77 bin 843 kişi yatırdıklarını parayı bile geri alamayınca dolandırıldığını anladı. Sermaye Piyasası Kurulu'nun raporuna göre 77 bin 843 kişiden 511 milyon TL toplandı. 62 bin 877 kişiye 393 .3 milyon TL ödeme yapıldı. Kalan para ise Kıbrıs'a ve Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın ile eşinin hesabına aktarıldı.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum