Nurullah Pala

Nurullah Pala


Komşu komşunun külüne muhtaçtır

10 Kasım 2023 - 21:51

 Daha önce bu sütunlardan bir çok kez bahsetmiştim Ziraat Türkiye Kupası’nın angarya olmadığını…
***
Genç ve yedeklerin yanı sıra sakatlıktan çıkmış oyun ritmini yakalayamamış futbolcular için bulunmaz bir nimet ZTK…
***
Ülkemizde nice yıldız futbolcunun ZTK maçlarında parladığına tanık olduk.
***
Örneğin Galatasaraylı Kerem Aktürkoğlu’nun Erzincan’daki çıkışı da kupa maçlarıyla başlamadı mı?… Ya da Fenerbahçe’den Real Madrid’e transfer olan Arda Güler boy göstermedi mi ZTK…
***
Saysak bu sütunlarda yer kalmaz Ziraat Türkiye Kupası sayesinde futbol piyasasında parlayan yıldızlardan…
***
Ziraat Türkiye Kupası’nın artı bir yönü de kulüplerin en kısa yoldan Avrupa’ya gitmesi. Kupayı alan takım Avrupa Kupalarına katılma hakkı kazanıyor.
***
…Ve TFF’de de önceki Ziraat Türkiye Kupası 4. Eleme Tur Maçlarının kura çekimi vardı. Erzurumspor, komşu ilin takımı Erzincanspor’la eşleşti. Bir başka deyişle Kulüp Başkanı Ahmet Dal, Erzincanspor’u çekti. Her iki komşu il için de hayırlı olsun bu eşleşme.
***
Vallahi iki takım adına da çok şanslı bir kura diyebiliriz. Müsabaka 5-6-7 Aralık tarihlerinden herhangi birinde oynanacak. Şimdiden Erzurumspor’a da komşumuz Erzincanspor’a da başarılar.
***
Erzurumspor, TFF 2. Lig Kırmızı Grupta Play-Off potasındaki Erzincanspor’la tur için karşılaşacak.
***
Tahtası kapalı olmasına rağmen mevcut oyuncu kadrosuyla bugüne kadar iyi işler çıkaran Hakan Kutlu’nun Erzurumspor’u ligde var olma mücadelesi veriyor. Erzincanspor ise zirveyi kovalıyor. Yani her iki takımında ligde hedefleri var.
***
Ziraat Türkiye Kupası hem Dadaşlar hem de komşusu için bir araç niteliği gibi gözüküyor. Ama ortada bir tur var. İki takımdan biri turu geçecek.
***
Bir de saha içinde futbolcuların kendilerini kanıtlama sınavı olacak. Komşu iki kentin kupa imtihanı. Hem Hakan Hocanın şans vereceği oyuncular şanslarını iyi değerlendirmek için mücadele edecek hem de Bülent Akan hoca yönetimindeki Erzincansporlu oyuncular kendilerini göstermek isteyecekler. Neresinden bakarsanız bakın angarya bir mücadele olmayacak Kazım Karabekir’deki maç.
***
Şimdiden belirtelim turu kim geçerse geçsin fark etmez. Yeter ki, ortaya güzel bir futbol çıksın ve seyir zevkine doyulmasın. Bizim beklentimiz budur.
***
Bir de Erzurumspor Başkanı Ahmet Dal’ın dediği gibi komşumuzu en iyi şekilde ağırlayacağız. Yensek de yenilsek de komşu ilin takımını alkışlarla Kazım Karabekir’den uğurlayacağız. Komşulukla ilgili tarihte çok önemli olaylar ve sözler var. Hani meşhur bir söz var ya; Biz de diyoruz ki, komşu komşunun külüne muhtaçtır.
***
Erzurum-Erzincan arasında Tur değil, dostluk ve kardeşlik bağı daha önemli. Not: Bugün 9 Kasım Aziziye Destanının yıl dönümü. Bu kutlu günde Kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad mekanları cennet olsun!..
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum