Bu manyak Maske ve El Yıkamayı da aldatıyormuş...

Bu manyak Maske ve El Yıkamayı da aldatıyormuş...
09 Ekim 2020 - 14:04
Erznet - Korona virüs ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.Amerika'da görülen bir korona virüs tipinin el yıkama ve maskeyi atlattığı ileri sürüldüi.
Bu kötü haber, kamuoyuna duyuruldu. 
Yapılan yeni bir araştırmaya göre Kovid-19’un yeni mutasyonu daha bulaşıcı görünüyor ve uzmanlar bunun virüsün maske ve diğer sosyal mesafe önlemlerini alt etmeye yönelik cevabı olabileceğini belirtiyor. 
New York Post'un haberine göre bilim insanları Çarşamba yayımlanan makalede ABD'nin Teksas eyaletinin Houston kentinde görülen ikinci dalga vakalarının yüzde 99,9'unu oluşturan virüsün yeni bir türünü tespit etti. Hakem tarafından gözden geçirilmemiş makale, vücudunda D614G mutasyonu olarak bilinen virüs türünü barındıran kişilerin daha fazla virüs taşıyor olmasının virüsün daha bulaşıcı hale geldiğine işaret ettiğini öne sürüyor. 

Araştırmacılar virüsün bu türünün daha ölümcül olmasa da insanlar arasında yayılmaya daha iyi adapte olmuş gibi göründüğünü söylüyor. ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü’nde virolog David Morens, bulguların virüsün daha bulaşıcı hale gelebileceğine ve bunun da "virüsü kontrol etme becerilerimize dair çıktıları olacağına" işaret ettiğini söyledi. Morens virüsün el yıkama ve sosyal mesafe gibi çabalara direnecek şekilde evrimleşmesinin mümkün olduğunu söyledi. Virolog şu ifadeleri ekledi:Maske takmak, ellerimizi yıkamak gibi şeylerin hepsi bulaşıcılığa karşı engellerdir fakat virüs daha bulaşıcı hale geldikçe istatistiki açıdan bu bariyerleri aşma konusunda daha başarılı olur.  
Kaynak: İndependent Türkçe- New York Post
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum