Deva Partisi'nden alo25'e ziyaret... Teşkilatlanma çalışmaları tamamlanıyor; 17 Ekim'deki İl Kongresi'ne Babacan da katılıyor

Deva Partisi, Erzurum'daki teşkilatlanma çalışmalarını tamamlamak üzere. 17 Ekim'de yapılacak İl Kongresi'ne Genel Başkan Ali Babacan da katılacak.

Deva Partisi'nden alo25'e ziyaret... Teşkilatlanma çalışmaları tamamlanıyor; 17 Ekim'deki İl Kongresi'ne Babacan da katılıyor
09 Ekim 2020 - 17:41 - Güncelleme: 09 Ekim 2020 - 18:19
Erznet - Deva Partisi, Erzurum'daki teşkilatlanma çalışmalarını tamamlamak üzere. 17 Ekim'de yapılacak olan  İl Kongresi'ne Genel Başkan Ali Babacan'ın da katılacağı öğrenildi.
Partinin Erzurum Kurucu İl Başkanı Vahit Bingöl, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte alo25'i ziyaret ederek, teşkilatlanma ve kongreye doğru çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Erzurum'da 17 ilçede teşkilatlanma çalışmalarının tamamlandığını, bunlarda 12'sinde seçimlerin yapıldığını, diğerlerinin ise takvime göre seçime gideceklerini anlatan Bingöl, en kısa sürede il genelinde teşkilatlanma ve seçim çalışmalarının tamamlanacağını bildirdi.
Teşkilatların oluşumunda ince eleyip sık dokumaya gayret ettiklerini anlatan Bingöl, "Kurulum aşamasından patimize ciddi teveccüh oldu. Sadece Erzurum’dan partimizin web sayfasına 800’e yakın başvuru yapıldı, il başkanlığı, ilçe başkanlığı, gençlik kolları için... Şu anda Genel Başkanımız ve Partimizin halkta çok ciddi bir karşılığı var." diye konuştu.
Bingöl, "Ülkemizde nefsi için değil de ülkesi için ili için politika siyaset yapan arkadaşlardan teşkilatları oluşturduk. Genç arkadaşlar çoğunlukta.  Yaş ortalaması 36. İlçelerde de böyle. Ve teşkilatlanma çalışmalarında hiç darlanmadık." dedi.

İl merkezi ve ilçelerde parti binalarının hazırlandığını belirten Bingöl, 14 Ekim'de Pelit Meydanı'ndaki il binasında basın toplantısı düzenleyerek genel değerlendirme yapacaklarını kaydetti.

-İL KONGRESİ 17 EKİM CUMARTESİ GÜNÜ-

Bingöl, il Kongresi'nin 17 Ekim Cumartesi günü Arzen Park'ta yapılacağını bildirerek, kongereye Genel Başkan Ali Babacan'ın da katılacağını söyledi.

-"KONGRELERDEN SONRA MEYDANLARA İNİYORUZ"-

Kongre çalışmalarından sonra meydanlara ineceklerini belirten Bingöl, "Ülkenin sorunlarına çare olmak için köy köy, ilçe ilçe dolaşacağız taa ki olası seçime kadar." dedi.
Bingöl, ziyarette ayrıca şunları söyledi: "Biz kesinlikle kırarak, dökerek muhalefet yapmayacağız. Birleştirici olacağız. Ayrımcılığı ortadan kaldıracağız. Ötekileştirmeyeceğiz. Yapılan güzel şeyleri takdir edeceğiz. Yapılmayan şeyleri de münasip lisanla söyleyeceğiz.
Deva Partisi, milletin isteği üzerine kuruldu. Partinin tabelasını bu millet astı." 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum