Vahdet Nafiz AKSU

Vahdet Nafiz AKSU


'Depreme Dayanıklı Erzurum'

17 Mart 2024 - 21:44

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Erzurum mitingindeki konuşmasında yer alan şu cümlelerin altını çizdim: "Ülkemizin önemli deprem kuşaklarından olan Erzurum'u depreme dayanıklı bir şehir yapmaya kararlıyız. Bunun için bakanlık ve belediyeleri seferber edeceğiz."

Erzurum gezilerindeki açıklamalarını daima merak ve dikkatle takip ettiğim Cumhurbaşkanımızın, daha önce de önemli değerlendirmeleri ve vaatleri olmuştu.

“Ehemmi mühimme tercih etmek” akıl kârıdır. O nedenle şehrimizin geleceğini ilgilendiren bu güçlü iradeyi, konuyla ilgili ısrarlı yazılar kaleme alan biri olarak çok değerli buluyorum.

Sayın yerel yöneticiler, Cumhurbaşkanımızın bu tarihi sözlerini talimat kabul edin, lütfen! Erzurum'u depreme dayanıklı bir şehir yapmak için bugünden tezi yok seferber olun.

Emin olun, geleceğe atacağınız en şerefli hizmet imzası bu olacaktır. Şimdiye kadar yaptığınız hizmetleri, hemşehrilerinizi süslü mezarlardan kurtararak taçlandırın. Onlara, altında can vermeyecekleri, taşa toprağa karışmayacakları bir şehir inşa etmek kadar büyük bir iyilik olur mu?

Enkazların başında "kimse yok muuu?" diye bağırmak üzüntüsü yerine, şimdiden "biz buradayız, size kolay kolay yıkılmayacak konutlar inşa etmek için gece gündüz gayretteyiz" demek gibi vebal ve sorumluluğunuz var.

1 Nisan'da mazbatasını alan her başkanın masasındaki acil eylem planının ilk 3 maddesi şöyle olmalı: 1) Depreme dayanıklı şehir vizyonu, 2) Depreme dayanıklı şehir projeleri, 3) Depreme hazır şehir planları... Diğer maddeler paşa hizmet idrak ve vizyonunuza kalmış!

Güzel şehirler diriler içindir, ölüler süslü binaları, asfalt yolları, park bahçeyi neylesin!

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum