Vedat Refayeli

Vedat Refayeli

FIRFIRİK

Bu golü rektöre yazarım!

12 Ocak 2023 - 11:11

 
Gelenler ile gidenler aynı karede... ETÜ İletişim Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nün Erzurum’da ki yerel, ulusal gazete ve ajanslara servis ettiği fotoğrafı ilk gördüğümde ne yalan söyleyeyim, şaş kalmış, şaşa kalmıştım. Geçtiğimiz hafta 2’nci kez rektörlüğe ataması gerçekleşen Prof. Dr. Bülent Çakmak, mevcut yönetim kadrosunu değiştirmiş, yerlerine yenilerini atamıştı ve hem gidenler hem de yeni gidenler, makamda, aynı karedeydi. Gelen rektör yardımcıları ve genel sekreter ile koltuğu bırakan rektör yardımcıları ve genel sekreter yan yanaydı, öyle silah zoruyla filan da poz vermiş değillerdi. Şaşırmama şaşırmayın lütfen. Bu çok olağan bir şey değildi, görmüşlüğümüz ve dahi duymuşluğumuz yoktu. Çünkü ben en azından Erzurum’dan biliyorum, diğer yerlerde nasıl, bilmem, bu tür durumlarda böyle bir fotoğraf karesi çekilmez, çektirilmez. Zira gidenlerin gönüllü gittiğine şahit olmadım, hele yerlerine gelenler ile aynı karede görünmek istenmez, türlü bahaneler ile aynı karede olmaktan uzak durulurdu!
***
Kaldı ki vücut dilini anlamak da uzmanlık gerektiren bir şeydir ama yüzlerinden halet-i ruhiyelerini anlamak için öyle uzman olmaya da gerek yok. Fotoğraf resmen bağırıyor ve bu karede yeralan herkesi, ama herkesi kutluyor, yollarının izlerinin açık olmasını diliyorum. Tabii ki böyle bir kare için golü de hiç sağına soluna bakmadan rektör hoca Prof.Dr.Bülent Çakmak’a yazarım. O nasıl bir yönetim dili ortaya koymuş ki gelenler ile gidenleri aynı karede tutabilmiş. Bu da büyük bir yönetim başarısıdır ki rektör hocayı ayrıyeten kutluyorum. Demek ki böyle bir devir teslim de bir kültür işiymiş, bunu da ETÜ göstermiş olmuştur, bu benim son kararımdır.
***
GELLENLER-GİDENLER BİR ARADA

Prof. Dr. İrfan Kaymaz, Prof. Dr. Birol Soysal ve Prof. Dr. Murat Küçükuğurlu Rektör Yardımcılığı görevini Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Fatih Yetim ve Fen Fakültesi öğretim üyesi Ceren Sultan Elmalıya devrederken; Genel Sekreter Doç. Dr. Tuba Yetim ise görevini Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Dumlu’ya devretti. TUTTUĞUM BABA SÖZLER: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin önemi yoktur! (Anonim) DUVARIN DİLİ : Bi ara öl dese ölürdüm. İyi ki dememiş!

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum