Kadir Sabuncuoğlu

Kadir Sabuncuoğlu

GÖZLEM

ERSANDER'İ TAKDİM EDİYORUZ!

30 Kasım 2021 - 10:04 - Güncelleme: 01 Aralık 2021 - 11:26

ERZURUM KÜLTÜR, SANAT VE EĞİTİM DERNEĞİ (ERSANDER) BAŞKANI ÜMİT GERGİT:
 “HEPİMİZ BİRİMİZ, BİRİMİZ ERZURUM İÇİN ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKTIK!”

Sadece ülke genelinde değil, komşu ülkelerde ve Türk Cumhuriyetleri'nde de bilinen, en çok da kültür ve turizm yanıyla tanınan Erzurum'u, bulunduğu yerden daha ilerilere taşımak, kadim kentimizin fazla bilinmeyen değerlerini ortaya çıkarmak, gölgede kalmış varlıklarına ışık tutmak niyetiyle kurduğumuz Erzurum Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği'ni (ERSANDER) kamuoyuna takdim etmenin heyecanını duyuyoruz. 
 
Kuruluş formalitelerini tamamladığımız, ilerleyen zaman içinde kültür, sanat, eğitim ve tanıtım çalışmalarına ağırlık vermeyi düşündüğümüzden dolayı adını Erzurum Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği koyduğumuz ERSANDER, faaliyetlerini Eski Bat Pazarı'nda Doğan Hattatoğlu Miniatürk Sanat Atölyesi'nde sürdürecek.
 
Kurucu başkanlığını aynı zamanda Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi Müdürü Ümit Gergit, yardımcılığını da Maket Sanatçısı Doğan Hattatoğlu'nun üstlendiği derneğin yönetim kurulu Gazeteci Kadir Sabuncuoğlu, Halk Müziği Sanatçısı Vahit Alkır, Eğitimci Eda Alemdar Çankaya, Ahşap Yakma Sanatçısı Canip Cihangir ve Gazeteci Öztürk Akkök ile Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Recep Akgül tarafından oluşturuldu.
 
ERSANDER Kurucu Başkanı Ümit Gergit, her biri kendi alanında rüştünü ispat etmiş, yaptıkları biri birinden değerli çalışmaları ile Erzurum'un kültür ve sanat hayatına canlılık kazandırmış, halen daha aynı heyecanla koşuşturan gönül dostlarının, "Hepimiz birimiz, birimiz Erzurum için" sloganından hareketle ERSANDER çatısı altında bir araya gelmiş, güçlerini birleştirmiş olmalarından duyduğu memnuniyeti, "Mutlu, bir o kadar da heyecanlıyım. Erzurum ve kültürüne çok önemli katkılar yapacağımıza inanıyorum" diye ifade etti.
 
"Yeni kurulduk. Emekleme dönemindeyiz. Yarınlarda önce yürümeye, sonra koşmaya başlayacağız. Yönetim olarak belirlediğimiz hedeflere amatör ruh ve profesyonel yönetim anlayışıyla ulaşacağımıza gönülden inanıyorum" diyen Gergit, ERSANDER'in hedeflerini şöyle özetledi:
 
"İlk işimiz icraatlerimiz ve ziyaretlerimizle sesimizi duyurmak, varlığımızdan Erzurum kamuoyunu haberdar etmek, ardından da olağan genel kurul toplantısı yaparak resmiyet kazanmak. Erzurum Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği olarak bizim dışımızda yer alan dernek, vakıf ve cemiyetlerle yakın diyaloğa girerek güç birliği oluşturma gibi bir niyetimiz var. Birlikten kuvvet doğar ilkesine sadakatle bağlı olduğumuzu özellikle söylemek istiyorum. Önceliklerimizi, derneğimizin isminde yer alan kodlara şifreledik. Biz sadece Erzurum'u tanıtmak istemiyor, elimizden kayıp giden değerlerimize de sahip çıkmak istiyor, insanımızdan gelebilecek her türlü öneriye açık olduğumuzu belirtiyor, çıktığımız uzun yolculukta tüm yol arkadaşlarıma başarı diliyorum."

Resimaltı: Derneğin izleyeceği stratejiyi belirlemek amacıyla bir araya gelen ERSANDER yönetimi, (soldan-sağa oturanlar) Öztürk Akkök, Başkan Ümit Gergit, Başkan Vekili Doğan Hattatoğlu, Kadir Sabuncuoğlu; (ayaktakiler) Recep Akgül, Canip Cihangir, Eda Alemdar Çankaya ve Vahit Alkır, kemeraların karşısında oldukça keyifli gözüktüler.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum